REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Burza na Młocinach: skrzyżowanie Pułkowej z Heroldów i Muzealną do likwidacji?
REKLAMA

Obecne skrzyżowanie Pułkowej z Muezealną i Heroldów


REKLAMA

Burza na Młocinach: skrzyżowanie Pułkowej z Heroldów i Muzealną do likwidacji?

Mieszkańcy zapoznali się z planem zagospodarowania "Młociny III" i potocznie mówiąc "opadły im szczęki". Projekt przewiduje likwidację skrzyżowania ulic Pułkowej z Heroldów i Muzealną i przeniesienie tego ruchu na Farysa. - To tylko jedna z możliwości - usprawiedliwiał się projektant.

REKLAMA

Na październikowe posiedzenie połączonych bielańskich komisji architektury oraz bezpieczeństwa przybyło 40 mieszkańców rejonów objętych planem - czyli znacznego odcinka ciągu Pułkowej w kierunku Wisły i nowego węzła przy moście Północnym. Plan istnieje już kilka lat, mimo tego dla wielu był ogromną niespodzianką. Zdziwienie budził także fakt, że nic się nie zmieniło od spotkania w tej sprawie na początku 2011 roku. Wtedy plan został odrzucony przez radę dzielnicy. Teraz miał być uaktualniony i przedstawiony do konsultacji z mieszkańcami. Gdyby była akceptacja, procedura byłaby zwyczajowa. Wykonanie, wyłożenie do publicznej wiadomości i po pół roku zatwierdzenie. Jednak już wiadomo, że akceptacji nie będzie.

- Przepisy są takie, że obecne skrzyżowanie Pułkowej z Heroldów i Muzealną jest zbyt blisko nowego węzła i trzeba będzie je przesunąć. Skrzyżowanie w obydwu kierunkach planujemy z ulicą Farysa. Przy jej zbiegu z Papirusów plan zakłada strefę usług publicznych, czyli np. przedszkole czy żłobek. Poza tym sklepy, bo ta część Młocin jest całkiem od usług odcięta. Jeżeli chodzi o główną w tym rejonie ulicę Pułkową, to zachowamy jej dotychczasową szerokość z 40-metrowym pasem zielonym pomiędzy jedniami. Wzdłuż Pułkowej powstaną budynki usługowe o wysokości do 15 metrów, które w naturalny sposób będą chronić osiedle przed ulicznym hałasem - tłumaczył projektant Grzegorz Biernacki. Skrzyżowanie Pułkowej z Farysa ma być na wylocie tej drugiej, przy stacji benzynowej.

Projektant spodziewał się dyskusji i trudnej przeprawy z mieszkańcami, ale z pewnością nie takiej. Plan został oprotestowany na wszelkie możliwe sposoby.

- Skrzyżowanie z Heroldów i Muzealną to dla Młocin jedyny sposób na sprawną komunikację! Ruch samochodowy dzieli się obecnie w naturalny sposób: jadący od centrum skręcają w lewo w Heroldów albo dalej - w Dzierżoniowską. To skrzyżowanie w naturalny sposób łączy obie strony Młocin. Tędy przemieszczają się mieszkańcy, którzy odwożą dzieci do szkoły czy też robią zakupy. Jeżeli zamknie się te przejazdy z Heroldów, trzeba będzie jechać aż pod most Północny i robić koło, żeby dostać się do Muzealnej. Niedawno z inżynierem ruchu ustalaliśmy, że dla jadących od strony Łomianek będzie lewoskręt w Muzealną. Ten projekt niweczy takie plany! - mówił Mieczysław Skoczylas z Samorządu Mieszkańców Młocin.

Projektant zaznaczył, że przy przeniesieniu ruchu do Farysa istnieje możliwość wybudowania dwupoziomowego połączenia Heroldów z Muzealną, ale nie dano temu wiary.

- Wiadomo jak to jest. Gdy już powstanie skrzyżowanie z Farysa, nikt nie będzie wydawać pieniędzy na budowę podziemnej drogi w odległości 200 metrów, bo byłoby to marnotrawstwo. A nikt do czegoś takiego nie doprowadzi w sytuacji, gdy na prawie wszystko brakuje pieniędzy - stwierdził Jerzy Jeżewski.

- Przy Heroldów powstały osiedla mieszkaniowe. Tylko zachowanie tego wjazdu i wyjazdu pozwoli utrzymać komunikację od strony Wisły. Przy Farysa teraz nie ma sklepów. A nawet zakładając, że będą, to z jednej strony Pułkowej trzeba będzie robić olbrzymie koło. To całkowicie bez sensu. Tym bardziej że to wbrew woli mieszkańców - zauważyła radna Anna Czarnecka.

Jednak prawdziwą burzę wywołały konkretne plany dotyczące ul. Farysa, przy której projektanci zamierzają poprowadzić drogę, równoległą do Pułkowej.

- Sprowadziliśmy się z żoną kilka lat temu, mając na uwadze ciszę i spokój. Wtedy nie było tam mowy o żadnej drodze. I nagle pojawiła się w planach! O dwa metry od mojej posesji. Jak to w ogóle możliwe? - dziwił się pan Michał.

- Dwa metry to jeszcze nic. Od mojej posesji drogę dzieli zero metrów! - dorzucił pan Bernard.

Mieszkańcy sami wykonali drogi wewnętrzne między posesjami i żadna narzucona odgórnie nie jest im do niczego potrzebna. Problem dotyczy adresów Farysa powyżej numerów 30 do 47.

- Plan został zrobiony na starym podłożu geodezyjnym. To tylko jedna z możliwości. Jeżeli nie pasuje mieszkańcom, to z niej zrezygnujemy. Jeżeli państwu nie podoba się droga ani usługi, to z nich zrezygnujemy. Chociaż ze względów urbanistycznych to nie jest dobre - mówił projektant.

- A dla kogo ta droga, dla kogo usługi? My mamy dojazd do posesji, usług w tym miejscu nie potrzebujemy - dziwili się mieszkańcy.

- Jeżeli zwycięży wariant trasy S7 po Pułkowej, to obie strony Młocin zostaną oddzielone od siebie ekranami, a wtedy i te usługi będą całkiem nieopłacalne - rzucił ktoś z sali.

- To akurat nieprawdopodobne. Nikt nie poświęci tej rezerwy terenowej na trasę ekspresową - uspokajał mieszkańców Maciej Krogulec z Bielańskiej Inicjatywy Mieszkańców.

Niemniej, jest podstawowe pytanie: jak można robić plan na nieaktualnym podkładzie? Na mapach teren jest pusty, a tymczasem dawno już stoją tam domy.

- Nie możemy zmieniać planów co pół roku - padła odpowiedź.

- Nasze domy stoją tam od pięciu, niektóre od dwóch lat - mówiła jedna z mieszkanek.

- Dostosowaliśmy się do planów, przesuwaliśmy pierwotne posesje. A teraz ktoś jadąc samochodem miałby mi zaglądać do dużego pokoju? A może przez niego przejechać? - pytała mieszkanka.

mac


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany

Burza na Młocinach: skrzyżowanie Pułkowej z Heroldów i Muzealną do likwidacji?

Obecne skrzyżowanie Pułkowej z Muzealną i Heroldów. Widok z Muzealnej.


Burza na Młocinach: skrzyżowanie Pułkowej z Heroldów i Muzealną do likwidacji?

03.10.2013 14:49 #Dankowicka ulica
Widzę, że przejmujecie tabloidowy, prymitywny styl i zwyczaj "sensacyjnych" tytułów (w pogoni za zyskiem z reklam) rodem z onet, wp oraz interia. Mieszkam na Młocinach i nie ma żadnej burzy, natomiast jest dyskurs społeczny oraz rozbieżne stanowiska. To kosmiczna różnica jak między Maluchem a Ferrari. Resztę zostawiam ocenie internautów z Bielan.
03.10.2013 19:26 #eRDe
Tytuł może zbyt "sensacyjny" ale tekst ma sporo sensu.
03.10.2013 21:31 #czochra
#eRDe napisał(a) 03.10.2013 19:26

Tytuł może zbyt "sensacyjny" ale tekst ma sporo sensu.
A gdyby nie tytuł to pewnie prawie nikt by tego nie przeczytał. Tabloidyzacja ma przyszłośc
04.10.2013 00:22 #stały czytelnik
Problem nie polega na tytule czy tabloidyzacji tylko ,że znalazła się męda,która coś takiego chce zrobić okolicznym mieszkańcom.Podejrzewam wtykę z Łomianek,bo coś takiego w podobie ma miejsce na rondzie Arkuszowej.
Rozwiązaniem jest skrzyżowanie dwupoziomowe i przejście podziemne lub kładka dla pieszych, no ale na to przecież nie znajdą pieniędzy...
05.10.2013 02:50 #robin loksley
13 paxdziernika podziekujemy im za współpracę :)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Kupię samochód
 Każdy! 513-606-666

Nieruchomości poszukuję
 Otrzymałeś spadek, udział który generuje koszty? Odziedziczyłeś tylko część nieruchomości? Odkupimy Twój udział we współwłasności: - mieszkania, - domu, Masz problem z porozumieniem się z innymi współwłaścicielami? Załatwimy wszelkie formalności. Skontaktuj się z nami: Tel: 571-360-354 www.citihaus.pl

Działkę budowlaną sprzedam
 Okazja ! Dobra inwestycja ! Działka w doskonałym miejscu, przy głównej drodze DK 61, na trasie Warszawa - Ostrołeka - Mazury w odległości 100 km od Warszawy. Cechy: - powierzchnia 3,55 ha z czego 2,68 ha to las (w znacznej części rębny), pozostała część objęta MPZP z przeznaczeniem pod usługi i zabudowę mieszkaniową - media prąd, wodociąg, telefon - asfaltowy dojazd - okolica spokojna, w sąsiedztwie domy jednorodzinne, letniskowe oraz pola Cena 349 000 do negocjacji. tel.692 411 220

Dom i ogród
 Nowy miesiąc - nowa promocja w Rintal! 👍 Tym razem ruszamy z akcją "Maj bez VAT", podczas której macie szansę otrzymać zniżkę cenową w wysokości 8% na wszystkie modele naszych schodów, zamawianych z montażem. 😍 Musicie tylko zdążyć do 31.05.2019 roku! Sprawdźcie sami szczegóły na naszej stronie ➡ https://www.rintal.pl/


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA