REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Budowa Reymonta - mieszkańcy: po co dwa pasy?
REKLAMA

REKLAMA

Budowa Reymonta - mieszkańcy: po co dwa pasy?

Budowa Reymonta zbliża się wielkimi krokami. I wzbudza gorące dyskusje wśród mieszkańców.

REKLAMA
Budowa Reymonta na odcinku od Żeromskiego do Kasprowicza rozpocznie się w tym roku, a planowany termin jej zakończenia to 31 grudnia 2014 r. - Koszty w tym roku zaplanowano na 7,5 mln zł, natomiast w 2014 r. będzie to kwota 7 mln - informuje Tadeusz Olechowski, rzecznik dzielnicy Bielany.

To inwestycja, na którą Bielany czekały od dawna. W planach jest wybudowanie drogi dwujezdniowej, nowych miejsc parkingowych, kanalizacji deszczowej, ścieżki rowerowej i oświetlenia.

Ostateczny termin: grudzień 2014

- Problem kolizji magistrali wodociągowej z projektowaną drogą został już rozwiązany. Pod budowę ul. Reymonta konieczne będzie jeszcze wykupienie gruntów znajdujących się w użytkowaniu wieczystym Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - tłumaczy Tadeusz Olechowski, rzecznik bielańskiego ratusza. - Inwestycja będzie odbywać się jednak w trybie specustawy o budowie dróg, więc termin jej zakończenia wydaje się niezagrożony - dodaje.

Dokładny harmonogram prac będzie znany po wyłonieniu wykonawcy.

Jedna czy dwie jezdnie?

Wielu mieszkańców Bielan odetchnie z ulgą, nie wszystkim jednak do końca podoba się projekt. - Czy ktoś może mi powiedzieć, po co na tym odcinku dwie jezdnie? - pyta jeden z naszych forumowiczów. - Czy nie uważacie, że to wyrzucanie pieniędzy w błoto? Ruch na tym odcinku jest minimalny, w zupełności wystarczą dwa pasy ruchu. Najbardziej zadowoleni są pracownicy pobliskich firm. - Dla nas to będzie raj - mówią. Ewentualnie można byłoby poszerzyć Reymonta, tak aby mogły tędy jeździć autobusy w dwóch kierunkach i aby zmieściły się zatoczki autobusowe. Moim zdaniem można wykorzystać te pieniądze o wiele lepiej np. na remont Wólczyńskiej czy Arkuszowej, przebudowę Conrada albo Przy Agorze. Mamy już zrobiony bez sensu czteropasmowy odcinek Sokratesa, którym jeździ niewiele samochodów - dodaje czytelnik.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Najbardziej zadowoleni są pracownicy pobliskich firm. - Dla nas to będzie raj - mówią. - Duży ruch, mnóstwo klientów, miejsca parkingowe - cieszy się pan Arek, pracownik jednego z warsztatów samochodowych. - Od wielu lat mamy problemy z powodu braku normalnej nawierzchni, ludzie nie mogą tu w ogóle trafić, kurierzy zawracają, bo nie mogą znaleźć adresu! Straż miejska nie chce interweniować w sprawie odśnieżania. Poza tym zimą jest mokro i ciemno, bo teren nieoświetlony. A chodzi tędy mnóstwo dzieci z przedszkola i szkoły. Anna Florek, dyrektor Społecznego Przedszkola Integracyjnego Fundacji "Czas Dzieciństwa", jest nieco odmiennego zdania. - Zagospodarowanie terenu, owszem, jest potrzebne, ale dwie jezdnie? To jest temat do dyskusji. Podejrzewam, że ruch tutaj bardzo się zwiększy - będzie dużo spalin i większe niebezpieczeństwo wypadków.

Jak zauważa pani dyrektor, nowa trasa będzie skrótem z mostu Północnego do centrum. Samochody jeżdżące do tej pory Sokratesa i innymi bielańskimi arteriami, będą jeździć Reymonta. - Może dla kierowców to będzie wygodna trasa, ale trzeba brać pod uwagę otoczenie - mówi dalej Anna Florek. - Są tu w pobliżu dwa przedszkola i jedna szkoła. Do naszego chodzą też dzieci niepełnosprawne. Myślę, że najważniejsze jest, aby stworzyć szeroki pas ochronny między trasą a placówkami oraz odpowiednie oznakowanie - podkreśla.

Działacze Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji popierają projekt podkreślając, że obecny układ sprawia, że duży ruch panuje w rejonie szkoły nr 223, która leży w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Kasprowicza. - Z danych ZDM wynika, że obecny, niewydolny układ dwóch skrzyżowań trójwlotwych (Kasprowicza/Lindego i Kasprowicza/Oczapowskiego) powoduje wzmożenie ruchu w ciągu Kasprowicza na odcinku Lindego-Oczapowskiego - mówi Jan Jakiel, prezes SISKOM. - Ciąg Reymonta będzie miał kontynuację w postaci Lindego, a przeprowadzenie całości inwestycji wraz z Kasprowicza spowoduje uporządkowanie układu komunikacyjnego, stworzenie układu rusztowego i docelowo wprowadzenie hierarchizacji i odsunięcia ruchu od szkoły nr 223 - tłumaczy Jakiel. - Ulica jednojezdniowa i tak będzie mieć przed skrzyżowaniem dodatkowe pasy ruchu. Odległości między skrzyżowaniami na nowej Reymonta i długość odcinka (mniej niż 900 m) są niewielkie, a także występuje spora liczba zjazdów, więc rozwiązanie 2x2 wydaje się zasadne - dodaje.

kz

Pan Marcin

Pan Marcin (z serwisu samochodowego)

Dla nas lepiej, że wybudują tę ulicę. Będzie lepszy dojazd, będzie więcej klientów. Tutaj są cztery warsztaty, ludzie muszą jeździć po piachu. Utrudnieniem dla naszej codziennej pracy może być czas, kiedy będą trwały roboty, ale ogólnie mówiąc jest to inwestycja bardzo potrzebna.

Pan Paweł

Pan Paweł (z serwisu samochodowego)

Od 20 lat równamy tu drogę. Od 10 lat robię to osobiście. 5-6 razy w roku spychacz na własny koszt... Latem dojazd jest tragiczny, strasznie się kurzy. Widziałem projekt budowy Reymonta, jest bardzo ładny. Uwzględniono potrzeby firm, które tu są - na planie są wewnętrzne drogi, dojazdy, parking. Jeśli budować, to dwie jezdnie. Jednej nie ma sensu, w tych okolicach jest teraz duży ruch.


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany04.07.2013 12:39 #eRDe
Dwa pasy są potrzebne dla gości z Tarchomina, Legionowa i innych. Przecież chyba już nikt nie wierzy, że trasa mostu północnego zostanie kiedykolwiek ukończona.
04.07.2013 14:54 #Stare autko
Oczywiście, że dwa pasy ruchu są tam potrzebne. Odciąży to ruch samochodowy na linii: Most Północny - Sokratesa - Conrada - Powstańców Śląskich. Kto uważa inaczej jest ślepy: zapraszam rano na Chomiczówkę. Miłego stania w korku!
04.07.2013 16:27 #eRDe
Ależ oczywiście masz rację. Conrada stoi z rana dość widowiskowo. Tyle, że jak zrobią Reymonta to poprawi się trochę, ale za to żadne inne potrzebne inwestycje na Bielanach nie będą przeprowadzane i będziemy mogli usłyszeć, że skoro mamy Reymonta to powinniśmy się cieszyć. Wychodzi brak planowania i pomysłu. Zrobili most północny, ale nie pomyśleli gdzie rozprowadzić ruch. Szczerze współczuję mieszkańcom Chomiczówki.
04.07.2013 18:13 #R17
Ja jak jeździłem ze strony Bemowa to nigdy w Reymonta tylko Conrada i dopiero do Wrzeciona koło Lindego bo tak było łatwiej. A tam gdzie pójdzie Reymonta i tak nic nie powstanie więc gdzie problem tak naprawdę? Oszczędność żadna przy tym.
Czy dwa pasy na Sokratesa to przesada? Ja rozumiem, że Przy Agorze to nie po dwa bo to gęsto zabudowana ulica ale Sokratesa? Tam jest szeroko i nie demonizowałbym tego.

Tak samo nie mam pojęcia co "czytelnik" ma na myśli pisząc przebudowa Przy Agorze. Jaka przebudowa, czego?
04.07.2013 21:07 #eRDe
Jak już zwracać uwagę na słowa "czytelnika" to dodałbym jeszcze, że z Sokratesa to trochę przesadził. Nie raz zdarzało mi się tam odstać swoje:)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Gastronomia
 Witam, Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy. Od lat produkujemy szeroki wybór garmażerki ( od klusek przez pierogi, naleśniki, krokiety, gołąbki itp ) bez konserwantów i sztucznych barwników! Zaopatrujemy przedszkola, szkoły, stołówki, bufety oraz cateringi a także lokalne sklepy na terenie Warszawy i okolic. Możliwość zamówienia prywatnego! Zamówienia realizujemy z dnia na dzień, ponieważ produkcja odbywa się w godzinach nocnych.Produkt jest świeży ( nie mrożony ) i trafia do Państwa prosto z produkcyjnego stołu. ZADZWOŃ - 731500460 a nasz przedstawiciel przyjedzie do ciebie z ofertą i bezpłatnymi próbkami do degustacji !!! Nasza siedziba mieści się w Warszawie na ulicy Annopol 6. Dostawy realizujemy od poniedziałku do piątku. ZADZWOŃ - SPRÓBUJ - ZAMÓW

Inne nieruchomości sprzedam
 Panorama Apartments przedstawia Ci apartamenty w centrum Łodzi przy ul. Piotrkowskiej. Mieszkania nie tylko są wyjątkowe przez zamontowane panoramiczne okna, ale również dzięki wykorzystanej technologii pierwszy raz w Polsce! Chcesz przyjrzeć się temu bliżej? Zapraszamy na prezentację budynku zamieszczonej na stronie: panorama-apartments.pl Panorama Apartments ul. Piotrkowska 198, 90-004 Łódź Tel. +48 504 221 121 Email. biuro@panorama-apartments.pl

GIEŁDA SĄSIADÓW - SPRZEDAM ZA GROSZE
 Rower górski HORIZON HILL, 26 cali, 21 przełożeń, rama 19 , amortyzowany widelec i sztyca siodełka, przerzutki Shimano, kolor czerwony metalik , rogi aluminiowe, stopka, obręcze wzmocnione, sprawny, zużyte opony i siodełko .Odbiór własny Warszawa Jelonki tel. 783 363 126

Różne
 Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przyszły Uczniu! Wiem jak skutecznie i szybko nauczyć Cię mówić i rozumieć po niemiecku. Specjalizuję się w nauce PRAKTYCZNEGO zastosowania języka niemieckiego - w pracy, w życiu... Mój mail: jolanta.niemiecki@interia.pl Mój telefon: 790 701 508 www.niemiecki-skype.pl


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA