REKLAMA

Białołęka

różne »

 

BIG czyli duży

  22 grudnia 2001

Ukonstytuowanie się prezydium i zarządu Białołęckiej Izby Gospodarczej jest już faktem. Stało się to 12 grudnia. Na prezesa wybrano Janusza M. Ufnarskiego.

REKLAMA

Do tej pory swój akces do BIG-u zgłosiło ponad 130 firm. Większość z nich działa na terenie gminy. Są to zarówno firmy budowlane, usługowe, handlowe, jak i drobni przedsiębiorcy oraz rzemieślnicy. Jednym z głównym zadań BIG-u będzie wzajemna współpraca zrzeszonych w nim firm oraz współpraca z samorządem lokalnym.

- Powołanie izby jest wyjściem naprzeciw małym i średnim przedsiębiorstwom i ich problemom - wyjaśnia prezes Ufnarski. - Nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby na przykład konsorcjum kilku wyspecjalizowanych firm wyłonionych spośród stowarzyszonych w BIG-u stawało do organizowanych przetargów np. na budowę drogi lub szkoły. Dzięki izbie będzie bowiem możliwa pełna koordynacja działań i porozumienie wśród zainteresowanych przedsiębiorców. W ten sposób zamierzamy także przeciwdziałać rosnącemu bezrobociu. Chodzi o to, aby jak najwięcej ludzi z terenu naszej gminy tu właśnie mogło znaleźć zatrudnienie.

Wkrótce BIG rozpocznie przygotowywanie ogólnodostępnej bazy danych. Ma powstać strona internetowa oraz biuletyn firm zrzeszonych w BIG-u. Dzięki temu wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z informacji o dostępnych usługach lub dokonać zakupu odpowiednich produktów bez konieczności szukania ich poza terenem gminy. Dotąd często przedsiębiorca nie wiedział o tym, że w gminie działa firma, z której usług może skorzystać i szukał pomocy daleko poza Warszawą.

- Będziemy się także starali, poprzez naszą strukturę, przeciwdziałać próbom zmiany ustawy warszawskiej - zapewnia prezes Ufnarski. - Jest dla nas oczywiste, że ponowne scalenie miasta w jeden duży organizm odbędzie się z widoczną stratą dla gmin wianuszka warszawskiego. Sytuacja ta grozi spadkiem zainteresowania zamieszkaniem i inwestowaniem w naszej gminie. Wpłynie to negatywnie na rozwój i kondycję naszych lokalnych, małych i średnich przedsiębiorstw. Jako BIG będziemy konsekwentnie egzekwowali realizacji obietnic przedwyborczych naszych czołowych polityków, zarówno w sprawie zachowania obecnego statutu gmin warszawskich, jak również w obronie małej i średnej przedsiębiorczości. W tych tematach mamy spójne zdanie z rządzącą w naszej gminie koalicją.

Izba zamierza także prowadzić na bieżąco bazę ofert pracy w firmach zrzeszonych w BIG-u. Planowane są także szkolenia dla przedsiębiorców oraz powstanie w ramach BIG-u komisji branżowych.

Izba nie zamierza ograniczać się do działań lokalnych. Planowana jest współpraca ze zrzeszeniami gospodarczymi z zaprzyjaźnionych z Białołeką miast: Berlina, Budapesztu i Nimes. - Już teraz kilkanaście berlińskich przedsiębiorstw wyraziło chęć współpracy z naszymi firmami - mówi J. Ufnarski.

Do BIG-u może przystąpić każda firma z terenu województwa mazowieckiego. Bliższe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer 0-603-855-752.

Niebawem Białołęcka Izba Gospodarcza zostanie formalnie zarejestrowana w sądzie. Od początku przyszłego roku będzie miała też swoją siedzibę. O inicjatywach izby będziemy się starali informować na bieżąco Czytelników "Echa".

Grzegorz Cielecki

Władze Białołęckiej Izby Gospodarczej

Zarząd:
  1. Janusz M. Ufnarski
  2. Bogdan Chełstowski
  3. Andrzej Ludwiniak
  4. Marek Dąbrowski
Prezydium:
  1. Stefan Bieliński
  2. Danuta Piontek
  3. Zbigniew Zarębski
  4. Daniel Garłowski
  5. Krzysztof Błajszczak
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA