REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Samorząd

Bemowo bez samorządu. Znowu...
REKLAMA

REKLAMA

Bemowo bez samorządu. Znowu...

Mieszkańcy Bemowa nie mają szczęścia do demokracji i samorządu. W obecnej kadencji (2014-2018) nie mieli w zasadzie szansy cieszyć się z tych - wydawałoby się - oczywistych zdobyczy nowoczesnego i praworządnego państwa w centrum Europy.

REKLAMA

Hanna Gronkiewicz-Waltz kontra demokracja
Hanna Gronkiewicz-Waltz kontra demokracja Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz jeszcze przed Bożym Narodzeniem zapowiedziała, że nie przekaże pełnomocnictw nowemu zarządowi Bemowa. Burmistrz Krzysztof Zygrzak nie ma wątpliwości, że takie postępowanie...
czytaj
Warszawski ratusz od ostatnich wyborów samorządowych uparł się, że na Bemowie nie będzie normalnie, a urzędem na Powstańców Śląskich będą rządzić nie ci, którzy mają do tego prawną i społeczną legitymację.

Najpierw przez blisko rok nie uznawano zarządu pod moim kierownictwem, który - zanim się go definitywnie i przy użyciu nielegalnej manipulacji pozbyto - i tak przez wiele miesięcy nie mógł odpowiadać za sprawy dzielnicy, mając na głowie nieprzewidzianych przez żadne przepisy tzw. prezydenckich pełnomocników ds. Bemowa. O naszej dzielnicy, ponad głowami radnych, decydowano odgórnie na placu Bankowym, czego zdecydowanie nie można nazwać demokracją lokalną.

Następnie, jak potwierdził już sąd administracyjny - wbrew prawu, owi pełnomocnicy Gronkiewicz-Waltz (Marek Lipiński i Grzegorz Popielarz) zostali powołani do komisarycznego zarządu dzielnicy. Kilka miesięcy później powstała już formalnie egzotyczna koalicja PO-PiS, wybierając burmistrza Michała Grodzkiego z PiS-u. Na Bemowie powstała egzotyczna koalicja PO-PiS. Nic tak nie łączy, jak obsadzanie intratnych posad zaufanymi działaczami. Jak udowodniłem przed sądem, także nieskutecznie, bo z naruszeniem prawa. Partie, skonfliktowane na ogólnopolskiej scenie politycznej, na Bemowie dogadują się zaskakująco dobrze. W końcu nic tak nie łączy, jak obsadzanie intratnych posad zaufanymi działaczami. Sielanka trwała do listopada 2017 r. kiedy PO-PiS znów stracił jakikolwiek demokratyczny mandat, gdyż w radzie dzielnicy utworzyła się nowa, niezależna i niepolityczna większość.

PO-wski ratusz wspiera przewodniczącego z PiS

Lokalne komitety Dla Bemowa, Wybieram Bemowo oraz Bemowskiej Wspólnoty Samorządowej miały Demokracja na Bemowie jest zabroniona? Radni wybrali nowego burmistrza
Demokracja na Bemowie jest zabroniona? Radni wybrali nowego burmistrza Władze Warszawy wstrzymały wykonanie uchwał bemowskiej rady podjętych na ostatniej sesji. Tymczasem obradując na korytarzu ratusza czternastka radnych odwołała burmistrza Michała Grodzkiego i wybrała na...
czytaj
dość dalszego marazmu i upartyjniania bemowskiego ratusza kolejnymi "misiewiczami", więc porozumiały się w celu odsunięcia od władzy Michała Grodzkiego (PiS) i jego wspólników z PO.

Normalnie w takiej sytuacji odbyłaby się cywilizowana "zmiana warty", w myśl oczywistej w demokracji zasady: tracę większość - przekazuję władzę następcom. Niestety, nie na Bemowie. Reakcją POPiS-u na nową sytuację była kurczowa obrona intratnych stanowisk i wysokich pensji, nawet kosztem całkowitego paraliżu działania władz dzielnicy. Przewodniczący bemowskiej rady Marek Cackowski z PiS, wspierany w swojej obstrukcji przez urzędników kontrolowanych przez warszawskie władze z PO, postanowił nie uznawać swojego odwołania. Od listopada zeszłego roku konsekwentnie ogłasza on kolejne wielomiesięczne przerwy w obradach, uniemożliwiając radnym wypełnianie zadań powierzonych im przez wyborców. Nieważne, że w tym czasie większość (14 na 25) radnych wybrała nowego, kompromisowego burmistrza Wiesława Sikorskiego, którego część mieszkańców może pamiętać jeszcze z pełnienia tej funkcji w czasach samodzielnej gminy Bemowo przed 2002 rokiem.

Dymisje dla picu

Przewodniczący bemowskiej rady Marek Cackowski z PiS, wspierany w swojej obstrukcji przez urzędników kontrolowanych przez warszawskie władze z PO, postanowił nie uznawać swojego odwołania. W ostatnim tygodniu wiceburmistrzowie Grzegorz Kuca i Marek Lipiński (członkowie zarządu Bemowa z PO) niby złożyli dymisje, ale nie protestują przeciwko dalszemu niezwoływaniu sesji i normalnie przychodzą do pracy. Przesiadują godzinami w gabinecie u PiS-owskiego pryncypała, snując zapewne wizje, jak władzy jednak nie oddać. Nie oddadzą, bo musi ich formalnie odwołać rada, która się nie zbiera. Proste?

Nauczeni doświadczeniem lokalni radni z Bemowa, chcąc postępować w sposób umiarkowany i unikać kolejnych awantur, przez kilka miesięcy prowadzili dialog, próbując przekonać warszawski ratusz i dygnitarzy Platformy do uszanowania reguł demokracji, a przy okazji uwolnienia Bemowa od PiS-owskich nominatów. Jak dotychczas bez skutku.

Gdzie radni miasta mają demokrację?

Co z tego, że obecnie zapadły już cztery prawomocne wyroki, w których rada miasta z kretesem przegrała z samorządowcami Bemowa, skoro przez całą kadencję dzielnicą i tak mogli rządzić przegrani w wyborach partyjni uzurpatorzy. W odpowiedzi, na dzisiejszej sesji Rady Warszawy, ma zostać powtórzony kuriozalny, ale skuteczny manewr z początku kadencji, gdzie teoretycznie skłócone ogólnopolskie partie, pod byle pretekstem, razem unieważniają decyzje samorządowców z dzielnicy, tylko po to, żeby utrzymać władzę POPiS-u na Bemowie. Wiedzą przy tym także, że sprawiedliwość w sądach można realnie uzyskać dopiero po latach. Co z tego, że obecnie zapadły już cztery prawomocne wyroki, w których rada miasta z kretesem przegrała z samorządowcami Bemowa, skoro przez całą kadencję dzielnicą i tak mogli rządzić przegrani w wyborach partyjni uzurpatorzy.

Nie mogąc pogodzić się takimi praktykami, na dzisiejszej konferencji prasowej, prawidłowo wybrani a bezpodstawnie nieuznawani: przewodnicząca bemowskiej rady Hanna Głowacka oraz burmistrz Sikorski, wspólnie z delegacją radnych, po raz kolejny postanowili zaapelować do władz Warszawy o opamiętanie i umożliwienie Bemowu normalnego funkcjonowania. Pytanie tylko, czy jakakolwiek refleksja jest możliwa u partyjnych działaczy, żądnych władzy za wszelką cenę...

Krzysztof Zygrzak

były burmistrz Bemowa


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo

01.03.2018 22:41 #rex
nowoczesnego i praworządnego państwa.... buhahhaa, dobry żart, naprawdę się ubawiłem.
02.03.2018 08:19 #emeryt
Mam nadzieję, że przyjdzie taki dzień, w którym partie zostaną wymiecione z samorządu. Przez mieszkańców. Oby udało mi się dożyć tej chwili.
02.03.2018 17:53 #Jadwiga
Rządy pana Zygrzaka i Dąbrowskiego kojarzą mi się tylko z jakąś aferą mieszkaniową, starymi ozdobami z Nowego Światu sprezentowanymi przez Hannę Gronkiewicz dla oświetlenia skrzyżowania przy urzędzie dzielnicy, a także z przyzwoleniem na likwidację tramwaju nr 8 i autobusu 506. Czy wyższość komitetów samorządowych nad partiami wynika z tego, że byli członkowie PO już nie są w szeregach tej partii? Osobiście uważam, że utrzymywanie odrębnych samorządów dzielnicowych w spadku po gminach z lat 90 mija się z celem ,dubluje administrację i rozmywa odpowiedzialność. Dziękuję.
02.03.2018 17:55 #Zniesmaczony
I znowu wieloletni, skorumpowany, były działacz PO wylewa swoje "samorządowe" żale. A dlaczego? Idą wybory!!!
03.03.2018 00:44 #jkk
Panie Zygzak. Kończ waść i wstydu sobie oszczędź. Któż to te gierki zaczął? Uprawiasz waść filozofię Kalego.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Porady prawne
 Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego dla Osób w kraju i za granicą Mail: a.bolesta@op.pl Tel. kom. 693 876 173 (do godz. 19.00) dr Arletta Bolesta adwokat kościelny zatwierdzony przez właściwą władzę kościelną (również za granicą)

Dom i ogród
 Naprawa Okien PCV tel. 796-698-555

Kupię części
 Do Fiata 125+PRL: 513-606-666

Inne do wynajęcia
 Do wynajęcia garaż murowany o powierzchni 16m2 znajdujący się przy ul. Radiowej 33 (nieopodal Fortu Radiowo). Wymiary garażu to 5,7m długości i 2,8m szerokości, natomiast wjazd ma 2,4m szerokości oraz 1,95m wysokości. Garaż jest świeżo po generalnym remoncie: nowe pokrycie dachowe, wymienione rynny oraz jest całkowicie odmalowany zarówno w środku jak i na zewnątrz. Założona brama segmentowa jest dodatkowo ocieplana pianką poliuretanową. Zamontowane są dwa zabezpieczenia na kłódki oraz zamek patentowy. W środku i na zewnątrz zamontowane oświetlenie ledowe (brak prądu sieciowego). Podjazd przed garażem utwardzony asfaltem. Garaż znajduje się na terenie zamkniętym. Miesięczny koszt wynajmu bez dodatkowych opłat to 420zł. Wystawiamy fakturę zwolnioną z VAT. Tel. Kontaktowy: 511 121 112


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA