REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Bazar Trocka na trzy lata trafi na Radzymińską?
REKLAMA

REKLAMA

Bazar Trocka na trzy lata trafi na Radzymińską?

Pewna jest już informacja, że bazarek przy Trockiej przetrwa oraz data zakończenia jego działalności w obecnym miejscu i kształcie: koniec 2015 r. Niepewnych zapowiedzi jest znacznie więcej. Podczas spotkania z mieszkańcami i kupcami podano kolejne możliwości lokalizacji targu - i tu nowość - zastępczą i docelową.

REKLAMA
Zastępcze lokalizacje miałyby obowiązywać na czas budowy metra. Niestety, mają jedną, podstawową wadę: są daleko od obecnego bazarku. Przynajmniej ta, gdzie bazarek stanie najprawdopodobniej - przy Radzymińskiej naprzeciwko sklepu OBI oraz przy Rozwadowskiego. Pod uwagę jest również brana działka wzdłuż Zamiejskiej i Askenazego, gdzie w przyszłości ma biec Nowotrocka.

Docelowo przy metrze

Jeżeli chodzi o lokalizację docelową, to nic się nie zmienia. Rozważane są dwie - obie w okolicy pętli autobusowej przy Trockiej. Za kilka lat bazarek stanie się piętrowym budynkiem z miejscami do handlowania na parterze i miejscami parkingowymi powyżej. Ale, jak wszystko, ta koncepcja także może się zmienić.

- Zanim zostanie ustalona ostateczna lokalizacja, przeprowadzimy konsultacje społeczne - obiecał wiceburmistrz Grzegorz Gadecki.

Dlaczego bazarku nie można na stałe przeprowadzić od razu?

- Nie możemy tego zrobić docelowo, ponieważ od 2016 roku Trocka będzie przypominać plac budowy. Mamy więc przygotowane dwie lokalizacje: przy Orańskiej oraz przy Pratulińskiej. Problemem jest to, że te tereny objęte są roszczeniami Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Praga, która ma plany odnośnie tych miejsc. Budowa metra na Trocką ma rozpocząć się w 2016 r. i potrwa około trzech lat. W tym czasie bazarek trafi do jednej z tymczasowych lokalizacji. Wierzymy jednak, że zawrzemy ugodę - przekonywał obecny na spotkaniu wiceprezydent miasta Michał Olszewski. - Przede wszystkim musimy zadbać o interesy mieszkańców. Interesy kupców będą realizowane w drugiej kolejności. Ale zadbamy o nie w możliwie największym stopniu - obiecywał.

Kupcy boją się bezrobocia

Kupcy mają oczywiście mnóstwo wątpliwości. Większość z nich formalnie może handlować przy Trockiej do końca 2014 roku, umowy na rok 2015 mają dopiero podpisać. - Czy 2 stycznia 2016 będzie już można robić zakupy w nowym miejscu? Czy nie będziemy musieli pójść na bezrobocie, bo nowe, zastępcze miejsce zostanie co prawda udostępnione, ale miasto przecież nie przerzuci nam boksów, a nie każdy będzie to w stanie zrobić? - pytali.

- Ten nowy bazar przy metrze jest wirtualny. Obecny na naszym spotkaniu prezes RSM Praga deklaruje współpracę, ale jak go "zdejmą" i przyjdzie nowy, to jaką mamy gwarancję, że to się nie zmieni? Mieliście ponad 20 lat na zaplanowanie przenosin, bo przecież o budowie metra wszyscy dawno wiedzieli, zostawiliście wszystko na ostatnią chwilę - zarzucali władzy.

Przedstawiciel Warszawy Społecznej apelował o kompleksowe konsultacje, w których mieszkańcy zaproponowaliby warianty przez nikogo nie narzucane. Radny Marcin Skłodowski od razu zaproponował docelową lokalizację - na miejscu obecnej pętli autobusowej, ale nie spotkało się to ze zrozumieniem.

Bazarek docelowo powstanie w jednym z dwóch proponowanych wariantów. Tak deklarują władze. A życie pokaże, czy nie wyląduje na stałe przy Radzymińskiej.

mac


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Targówek

Bazar Trocka na trzy lata trafi na Radzymińską?

30.09.2014 13:53 #Warszawiak23
Bazar Trocka niech powstanie przy ul. Radzymińskiej w miejscu Zakładów Tłuszczowych. Będzie więcej miejsca, bazar może się rozbudować, zamiast budować znowu bloki.
30.09.2014 19:05 #vree
Zaorać ten teren i zakichanych pseudo-kupców wywalić na bruk!
Niestety, tak jak przypuszczaliśmy, ze strony władz Miasta oraz Dzielnicy nie padły żadne konkretne propozycje. Prawie każdy z proponowanych terenów, na który miałby zostać przeniesiony Bazar Trocka jest obarczony wadą prawną, co uniemożliwia trwałą lokalizację. Deklaracje pana Michała Olszewskiego, Zastępcy Prezydenta, że jego priorytetem są sprawy mieszkańców nie znalazły odzwierciedlenia w realnych propozycjach, które spełniałyby potrzeby lokalnej społeczności. Jak widać z wypowiedzi naszych włodarzy jedyną realną propozycją lokalizacji jest przeniesienie bazaru na teren "tymczasowy" tj. pas planowanej ulicy Nowotrockiej ( na przeciwko OBI). My zwracamy uwagę, że miejsce to będzie trudniej dostępne dla mieszkańców, którzy nie poruszają się samochodami. Nadal podnosimy, co zostało zawarte we wniosku w sprawie konsultacji społecznych podpisanym przez ponad 1300 mieszkańców, że wybór lokalizacji powinien należeć właśnie do nich. Niestety pan Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta uważa, że nasz wniosek dot. konsultacji społecznych nie jest wartościowy, gdyż to my mieszkańcy powinniśmy wskazać lokalizacje. To jest sytuacja kuriozalna, aby na mieszkańców składane były obowiązki władz Miasta i Dzielnicy. Dlatego też zwróciliśmy uwagę, że to władze miasta są dla mieszkańców, i za to otrzymują wynagrodzenie, co niestety ze strony pana Burmistrza spotkało się tylko z lekceważącym "Barejowskim" śmiechem. Zresztą Burmistrz Dzielnicy Targówek głównie wyrażał swoje emocje podczas spotkania z mieszkańcami lekceważącym śmiechem lub uśmieszkiem.

Z konsternacją stwierdzamy też, że władze Miasta, co widać było podczas dzisiejszego spotkania, usiłują doprowadzić do rozłamu siły społecznej poprzez stawianie interesu kupców i mieszkańców, jako sprzecznych. Zastępca Prezydenta podkreślał, że interesuje go gdzie mieszkańcy będą mogli robić zakupy nie zauważając, że aby bazar istniał muszą istnieć jego dwie strony - mieszkańcy na nim się zaopatrujący oraz kupcy, którzy prowadzą na nim swoją działalność, utrzymując w ten sposób swoje rodziny, i będący, niejednokrotnie, także mieszkańcami naszej Dzielnicy. Nasza ocena takiego stanowiska jest negatywna - niejednokrotnie podkreślaliśmy i nadal podkreślamy, że istnienie bazaru ma nie tylko funkcję handlową, ale także społeczną, a lekceważenie miejsc pracy nie powinno mieć miejsca. Lokalna społeczność najlepiej zna swoje interesy, a takie stanowisko, prezentowane w szczególności przez Zastępcę Prezydenta, jest godne krytyki, jako negatywne oddziaływanie w celu skłócenia i osłabienia wspólnie działającej społeczności.

Prawda jest taka, że z szeregu przedstawionych przez urzędników propozycji tylko jedna (tymczasowa) lokalizacja, zdaniem zastępcy Prezydenta Michała Olszewskiego, wchodzi w grę, a ta również jest trudna do przyjęcia zarówno przez kupców jak i mieszkańców. Mamy zatem do czynienia jedynie z mało wyrafinowaną formą gaszenia pożaru przed wyborami samorządowymi.

Marek Rogowski - Warszawa Społeczna Targówek.
To co przedstawił Zastępca Prezydenta Michał Olszewski wraz z Burmistrzem Dzielnicy Targówek, jest w naszej ocenie, kpiną z inteligencji mieszkańców naszej Dzielnicy.

Ponadto trudno jest nam sobie wyobrazić osoby starsze, które często nie są w pełni sprawne ruchowo, aby nosiły ziemniaki i inne ciężkie zakupy do domu z odległej proponowanej lokalizacji. Uważamy, że w tej lokalizacji obroty kupców mogą spaść na tyle mocno, że problem bazaru sam się rozwiąże.... może właśnie na to liczą urzędnicy.

Przypominam, że Warszawa Społeczna złożyła w dniu 26.09.2014 r. wniosek w sprawie konsultacji społecznych do Prezydenta m.st. Warszawy z głosami ponad 1300 mieszkańców. Dlatego oczekujemy na szacunek władz miasta i dzielnicy wobec tak dużej społeczności, która chce współdecydować o lokalizacji "Bazaru Trocka".

Mimo iż zorganizowane spotkanie z Mieszkańcami nie rokuje, aby problem został rozwiązany w najbliższym czasie, o dalszych etapach sprawy będziemy Państwa, mieszkańców Targówka, informować na bieżąco.

Marek Rogowski - Warszawa Społeczna Targówek.
wpis modyfikowany 1 raz, 01.10.2014 15:28 
02.10.2014 02:11 #vito
#vree napisał(a) 30.09.2014 19:05

Zaorać ten teren i zakichanych pseudo-kupców wywalić na bruk!
jestes durniem !

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Inne do wynajęcia
 Zaoferuję bardzo atrakcyjne warunki zamieszkania samotnej dziewczynie (wyjątkowo z jednym małym dzieckiem), która gotowa jest zmienić swoje obecne miejsce zamieszkania na inne. Szczegłóy wyłącznie w czasie rozmowy telefonicznej z zainteresowaną (do mnie: sied-dziew-pie-czte-pie-jed-pie-zer-pie).

Wypoczynek
 Niespłacona oferta kredytowa Udzielamy pożyczki w wysokości od 2 000 do 2 000 000 EUR bez żadnego protokołu żadnej osobie fizycznej, moralnej; osoby lub kierownik firmy. Jeśli chcesz skorzystać z kredytu lub finansowania na realizację swoich projektów, nie martw się! Dajemy Ci pożyczkę po maksymalnie 48 godzinach. Kontakt: laurabettery@gmail.com

Antyki
 Skup książek i Staroci Dojazd 666-900-333

GIEŁDA SĄSIADÓW - TANIO KUPIĘ
 AUTO KASACJA WARSZAWA i OKOLICE DOJAZD DO KLIENTA OSOBOWE TERENOWE DOSTAWCZE BUS www.autokasacjawarszawa.pl TEL 739-222-111 24skup@wp.pl


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA