REKLAMA
REKLAMA
Antyaborcyjna rzeźnia pod Szpitalem Bielańskim. "Podjęto kroki prawne"
REKLAMA

REKLAMA

Antyaborcyjna rzeźnia pod Szpitalem Bielańskim. "Podjęto kroki prawne"

Oburzenie i zgorszenie - to dwa kluczowe słowa, które cisną się na usta większości tych, którzy na co dzień, już od kilku miesięcy odwiedzają Szpital Bielański. Drastyczny billboard antyaborcyjny na samochodzie dostawczym zaparkowanym przed wejściem do szpitala - mówi w zasadzie wszystko i uderza w dobre imię pracujących tam lekarzy.

REKLAMA
REKLAMA

Drastyczny przekaz to "dzieło" warszawskiej Fundacji Pro - prawo do życia, która zorganizowała około 400 wystaw i kilkaset pikiet w całej Polsce. Jej przedstawiciele twierdzą, że zebrali setki tysięcy podpisów przeciwko aborcji i - jak tłumaczą na swojej stronie internetowej - musieli działać jeszcze skuteczniej, by powstrzymać "aborcyjny holokaust". W ramach swojej kampanii przeciwko aborcji aktywiści wykupili miejsca na ogromne plakaty w różnych częściach Warszawy. Napisowi "aborcja zabija" towarzyszyło makabryczne zdjęcie usuniętego płodu z podpisem "aborcja w 22 tygodniu ciąży". Podobnych billboardów, tym razem umieszczonych na samochodach dostawczych, można dostrzec znacznie więcej.

"Aborcyjna rzeźnia nr 2 - Szpital Bielański"

Od ponad pół roku dyrekcja Szpitala Bielańskiego ma problem z pozbyciem się niepożądanego samochodu dostawczego z ostrym przekazem na billboardzie o treści "Aborcyjna rzeźnia nr 2 - Szpital Bielański w Warszawie. Wykonują 115 aborcji rocznie".

Pojazd stoi bowiem nieopodal głównego wejścia do placówki i powoduje zgorszenie nie tylko wśród personelu szpitala, ale też jego pacjentów i osób czekających na przystanku. Na facebookowej grupie "Warszawskie Bielany - Mieszkańcy" swego czasu o tej sprawie zawrzało, jednak pomimo upływu kolejnych tygodni, antyaborcyjny plakat wciąż szpeci okolice szpitala i bulwersuje mieszkańców. - Są to płody po poronieniu, a nie po aborcji. Szpitale nie wykonują przerwania ciąży tak późno. Plakaty manipulują. Nie rozumiem, dlaczego nikt z tym nic nie robi - komentuje jedna z mieszkanek.

Prokuratura nie widzi problemu

Jak się okazuje - ktoś coś robi w tej sprawie, ale wszelkie działania samorządu, policji, władz szpitala, a nawet prokuratury są całkowicie nieskuteczne.

- W Komendzie Rejonowej Policji Warszawa V prowadzono postępowanie dotyczące zaparkowania samochodu przy wejściu głównym do Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, w okresie od 28 października 2017 r. do 8 lutego 2018 r., gdzie na przestrzeni bagażowej samochodu widnieje napis "Aborcyjna rzeźnia nr 2...", co negatywnie według zawiadamiającego wpływało na postrzeganie szpitala. Prokurator Rejonowy Warszawa Żoliborz wydał postanowienie o umorzeniu dochodzenia, wobec stwierdzenia braku interesu społecznego w kontynuowaniu ścigania z urzędu czynu ściganego z oskarżenia prywatnego i braku podstaw do skierowania aktu oskarżenia w trybie oskarżenia publicznego - informuje nadkom. Elwira Kozłowska.

Zespół ds. wykroczeń prowadził czynności wyjaśniające w sprawie wywołania zgorszenia w miejscu publicznym, poprzez umieszczenie przy drodze billboardu, na którym znajdowały się zdjęcia przedstawiające płody, ale i te czynności zakończyły się odstąpieniem od skierowania sprawy do sądu.

Nie ma zgody dyrekcji

- Natknęłam się na to dzisiaj z dzieckiem. A wolę, żeby szpital kojarzył jej się z miejscem, gdzie jej pomagają, a nie z wątpliwego pochodzenia zdjęciami z tak drastycznymi scenami. Przekaz ma trafić do dorosłych, a najgorsze żniwo zostawia w pamięci dzieci - ocenia jedna z pacjentek. - Gdzie jest dyrekcja i ordynatorzy oddziałów, przed którymi to stoi? Na parterze jest oddział położniczy, a nad nim dziecięcy. Są tam też dzieci starsze, które umieją czytać i już rozumieją pewne sprawy - zastanawia się Agnieszka. Jak się okazuje dyrekcja szpitala dobrze zna sprawę. - Nie ma zgody dyrekcji na działania tego typu na terenie i poza terenem Szpitala Bielańskiego. Szpital podjął odpowiednie kroki prawne w stosunku do właściciela pojazdu, w trybie oskarżenia prywatnego - informuje Dorota Gałczyńska-Zych, dyrektor placówki. Natomiast na nasze pytanie, czy prawdą jest to, co głosi billboard, że szpital wykonuje w ramach obecnie obowiązującej ustawy 115 aborcji rocznie - dyrekcja nie odpowiedziała. - Użycie sformułowana "rzeźnia" w stosunku do szpitala, którego zadaniem jest ratowanie życia i zdrowia ludzkiego, jest wysoce nieuprawnione, krzywdzące i nieprawdziwe. Prawdą jest, że szpital działa zgodnie przepisami prawa oraz w oparciu o kontrakt finansowany ze środków publicznych zawarty z NFZ - wyjaśnia Dorota Gałczyńska-Zych.

(DB)


LINKI SPONSOROWANE
  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu BielanyREKLAMA

21.03.2018 14:24 #civilian
Niektórym brak jednak konsekwencji i logiki w myśleniu, czego doskonałym przykładem jest chociażby wypowiedź w komentarzach powyżej "Co za mendy z takich fundacji!!! Czy moje plemniki to już ludzie????". Dlaczego Pan ich wyzywa? Co Panu przeszkadza to zdjęcie na ciężarówce? Parafrazując Pana wypowiedź należałoby stwierdzić, że równie oburzająca będzie reklama prezerwatyw z plemnikami, albo nawet zdjęcie samych plemników. Skoro wszystko jedno czy płód czy plemniki bo to nie dziecko to czym się tak oburzać? Tak samo wszyscy pozostali zwolennicy aborcji przyrównujący nienarodzone dzieci np. do wyrostka robaczkowego albo prostego zabiegu chirurgicznego. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić żeby na widok zdjęcia ludzkiej wątroby, serca czy wspomnianego wyrostka lewacy i pochodni latali do prokuratury, policji i gdzie tam jeszcze wymyślą ze skargą. Zdecydujcie się w końcu, bo myśląc racjonalnie to negatywny głos może zabrać w tej sprawie tylko ktoś kto jest przeciwnikiem aborcji, bo dla niego takie zdjęcie oznaczające martwego człowiek faktycznie będzie okropne.
21.03.2018 19:02 #Polka
Straszne jest To, że przesłaniem dla tego rodzaju działalności jest nie troska o dobro życia, a gra polityczna. Wstyd Polacy! A inni dają sobą manipulować. Jestem osobą dorosłą, mam dzieci. I przeżyłam też swoje jeżeli chodzi o sprawy zdrowotne. I dokładnie, oburza mnie to epatowanie makabra. Nie wierzę absolutnie w dobre intencje wieszajacych takie plakaty, jest mi też przykro, że ludzie doświadczają nieszczęść, bo rodzą się im nieuleczalnie chore dzieci od urodzenia skazane na śmierć lub wegetacje. Obserwuję również, że ewoluuje niebezpiecznie rozumienie idei chrześcijaństwa, czy humanitaryzmu. Może niedługo zaczną rozpalac stosy!? Ludzie, opamietajcie się, proszę. Dajcie szansę zdrowemu rozsądkowi.
21.03.2018 19:53 #art
Jaką trzeba być WYJĄTKOWĄ MENDĄ aby umieścić takie plakaty w okolicach szpitalnej patologii ciąży... menda to najdelikatniejsze określenie jakie ciśnie się na usta...
23.03.2018 23:36 #Przyszła mama
No weźcie mnie w czwartek... utknęłam na wyjeździe że szpitala Bielańskiego za samochodem oblepionym zdjęciami martwych dzieci :( Ja kobieta w 7 miesiącu ciąży. No mało nie wyszłam do kierowcy i mu nie przywaliłam! Jakim prawem ktoś ma prawo mnie na takie widoki narażać! I już pomijam tu aspekt polityczny. Reklamy alkoholu się zakrywa, telewizja ostrzega przed wyświetlanymi treściami i językiem a tu spokojnie nie można na ulice wyjść i nikt nic z tym nie robi. Za chwilę wszędzie będziemy oglądać zdjęcia odciętych głów bo przecież walczymy z terroryzmem
24.03.2018 12:19 #Moczkałowski
Byłem kilka dni temu w Berlinie.
Polska to jednak ciemnogród rządzący przez kler.
Daleko nam do normalności.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Turystyka
 Hotel*** Mazurski Raj, Marina & SPA Witaj na Mazurach! Zatrzymaj się na chwilę w codziennym biegu. Weź głęboki wdech i rozkoszuj się pięknem otaczającej Cię zewsząd przyrody. Daj się urzec kameralnej atmosferze i niczym niezakłóconemu relaksowi... Jeśli tak właśnie lubisz wypoczywać, nasz hotel nad jeziorem to miejsce dla Ciebie. Mazurski Raj czeka na Ciebie tuż nad brzegiem jeziora Bełdany w miejscowości Ruciane Nida. Hotel rozpościera się na aż 6 hektarach terenu i gwarantuje kameralny wypoczynek - z dala od zgiełku i hałasu wielkiego miasta. Zapewniamy: - doskonałą lokalizację, tuż nad jeziorem Bełdany, - własny port na 30 jachtów i plażę - dla miłośników sportów wodnych i nie tylko, - doskonałą ofertę gastronomiczną, - bogato wyposażone pokoje, apartamenty i wille - wybierz nocleg, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, - profesjonalne centrum SPA, - salę fitness, klub bilardowy, kręgielnię, wypożyczalnię sprzętu i więcej!

Nieruchomości poszukuję
 Szukam mieszkania w okolicy 883-356-462

Kupię samochód
 Każdy! 513-606-666

Usługi stolarskie
 Dzień dobry Chcielibyśmy zaprosić Państwa do współpracy z naszą firmą. Zajmujemy się realizacją mebli. Nasze meble wykonywane są na indywidualne zamówienie. Do każdego zamówienia możemy wykonać projekt i wizualizacje. Do produkcji używamy: płyt laminowanych, fornirów, drewna, płyt mdf na nasze meble dajmy 24 miesiące gwarancji, a na niektóre okucia, które stosujemy producent daje nawet dożywotnią gwarancje. Zadzwoń, zapytaj -wyjaśnimy, doradzimy i pomożemy zaprojektować meble które będą praktyczne, funkcjonalne, dopasowane do indywidualnych wymagań i zarazem nie powtarzalne. Zapraszamy na naszą stronę http://WWW.meblenazamowienie.com Kontakt : Tel. 691 709 760 biuro@meblenazamowienie.com


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.